Beko Loder Operatörlüğü Kursu

Beko Loder Operatörlüğü Kursu (Beko Loder Ehliyeti)

BEKO LODER
Beko Loder: veya kazıcı yükleyici olarak da tabir edilir, traktör gövdesi önünde kova ve arka kısmında küçük bir kazıcı ile donatılmış bir iş makinasıdır. Bir çok malzemeleri yükleme, taşıma, kazma gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Beko Loder gibi iş makinalarında yükleme ve kazıcı kısmının hareketi, hidrolik sistem ile gerçekleştirilmektedir. İş makinaları alanında en çok kullanılan iş araç gereçlerinden birisidir. Yükleyici ön kepçe kısmı, birçok malzemeyi, bir yerden alıp kısa mesafede başka bir yere yüklemek için kullanılmaktadır. Uzun mesafe yük taşımacılığı için kullanımı uygun değildir. Arka tarafında mevcut olan kazıcı kısmı ise, hendek kazıları, kanal kazıları, yapı temelleri, kazıp yükleme gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

YASAL GEREKLİLİK
Türkiye Cumhuriyeti İş Kanunu gereğince Kazıyıcı Yükleyici araçların kullanımı da yetki belgesi zorunludur. Operatörün iş sahası içinde, üzerinde veya şantiyede bu belgeyi bulundurma zaruri bir gerekçedir.

G SINIFI EHLİYET VE KAZIYICI YÜKLEYİCİ BELGESİ
Kazıyıcı ve Yükleyici belgesi, halk dilinde kepçe ehliyeti Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslar tarafında verilmektedir.
Korkmazoğlu İş makinaları ve Operatörlük Kursu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup Afyonkarahisar Merkez’de yetkili İş Makinaları ve Operatörlük Kursu olarak bulunmaktayız.

Kursumuzdan almış olduğunuz kazıyıcı yükleyici belgesi ile fabrika sahası içinde operatörlük yapabilirsiniz. Trafiğe açık alanlarda kullanımı söz konusu olduğunda belgenizi İl Trafik Müdürlüğüne götürerek Ehliyetinize G sınıfı olarak işletebilirsiniz
Beko Loder, Kepçe ve Kazıyıcı Yükleyici Belgesi (İş Makinası Ehliyeti) Almak İçin Gerekli

Şartlar
  • Yaş şartı: 19 yaşından gün almış olması
  • Eğitim şartı: İlk okul diplomasını bulunması
  • Sağlık şartı: Operatörlüğe uygun olduğuna dair Sağlık raporu
  • Hükümlü olmama şartı: Sabıka Kaydı belgesi, bu belgeyi e devlet sitesinden T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle alabilirsiniz.

GEREKLİ EVRAKLAR
  • 4 Adet Fotoğraf
  • Sağlık Raporu
  • Sabıka Kaydı
  • Diploma